içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

BURSA'DA KALP KRİZİ METRO SEFERLERİNİ AKSATTI

Bursa'da sabah saatlerinde metro seferlerinde aksama meydana geldi. Gelen ilk bilgilere göre metroda kalp krizi geçiren vatandaşa sağlık ekipleri tarafından vagon içinde müdahale edildiği için seferlerin aksadığı bildirildi.

BURSA'DA KALP KRİZİ METRO SEFERLERİNİ AKSATTI

HALKIN GAZETESİ

Bursa'da sabah saatlerinde metro seferlerinde aksama meydana geldi. Gelen ilk bilgilere göre metroda kalp krizi geçiren vatandaşa sağlık ekipleri tarafından vagon içinde müdahale edildiği için seferlerin aksadığı bildirildi.

 

Bursa'da metroda kalp krizi geçiren bir yolcu için toplu ulaşımda bazı hatlarda 20, bazı hatlarda ise 10 dakikalık aksama yaşandı.

Burulaş ve 112 personelinin seferber olduğu kalp krizi geçiren yolcu hemen hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, sabah 08.20 sıralarında Demirtaşpaşa İstasyonu'nda kalp krizi geçiren 65 yaşındaki hasta için tüm seferler durdu.

Olay yerine hemen 112 ekibi çağrılırken, yapılan ilk müdahale ve hastanın sevki için metro seferleri Arabayatağı yönüne 20 dakika durdu. Doğu batı hattında entegreli çalışma olduğu için vagonların sıraya girmesinden dolayı Batı hattında da 10 dakikalık bir aksama yaşandı.

Burulaş yetkilileri yaptıkları anonslarla vatandaşlara aksamanın sebebi bildirildi.

Özel bir hastaneye kaldırılan yolcunun tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden gecikme ile ilgili yapılan açıklamada ise,

"Bursaray ile Üniversite istikametinden Kestel yönüne gitmekte olan bir vatandaş, sabah saat 08.10 sıralarında vagon içinde fenalaştı. Solunum yetmezliği çektiği anlaşılan vatandaş için 112 Acil Servis'ten yardım istenirken, hayati risk bulunduğu için Bursaray, Demirtaşpaşa İstasyonu'nda bekletildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık görevlileri ilk müdahaleyi vagon içinde yaptı ve vatandaş dışarıya alındıktan sonra seferler yaklaşık 20 dakikalık bir gecikmenin ardından yeniden başladı." denildi.

 

 

bursada bugün

Tarih: 08-11-2019

FACEBOOK YORUM
Yorum