içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

HAVADA EVLİLİK TEKLİFİ YAPTI

Geçtiğimiz günlerde 30 bin feet yüksekte bir uçak dolusu insanı şaşırtan harika bir olay yaşandı.

HAVADA EVLİLİK TEKLİFİ YAPTI

HALKIN GAZETESİ

Geçtiğimiz günlerde 30 bin feet yüksekte bir uçak dolusu insanı şaşırtan harika bir olay yaşandı.

 

ŞERİFE BEKMAN

İZMİR - Arda Karabulut bir süredir ciddi görüştüğü kız arkadaşı Gözde’ye evlenme teklifini yerden binlerce metre yüksekte yaptı.

İzmir’den İstanbul’a giden THY uçağı renkli görüntülere sahne oldu. Annesi Yasemin Karabulut’la O’nun yakın arkadaşı Serap Şenses’in İzmir’de bir AVM’de tanıştırdıkları Arda ve Gözde o gün sadece tanışmakla kalmayıp birbirlerine deli gibi aşık oldular

Korku filmi izlemeye kadar her konuda ortak zevklere sahip iki genç birbirlerini öyle sevdiler, öyle sevdiler ki evlilik kaçınılmaz oldu Arda ve Gözde için.

Arda hassas bir genç. Gözde de öyle. Her konuda anlaşabilen bu güzel çift bir gün İstanbul’a gitmeye karar verdi. Çünkü Gözde İstanbul’u hiç görmemişti ve Arda sevdiğinin bu güzel kenti görmesi için harika bir organizasyon yaptı.

Önce uçak biletleri alındı. Ardından İstanbul’da gezilecek görülecek yerlerin harita üzerinde planlaması yapıldı. Ama en önemlisi bu seyahatin hayırlara vesile olması gerekiyordu. Bu yüzden en yakındaki kuyumcuya gidip bir tane ‘Evlenme teklifi yüzüğü’ aldı

Her şey yapılmış geriye Adnan Menderes Havaalanı’ndan İstanbul uçağına binmek kalmıştı. O gün heyecan içinde buluştu iki genç

Koşar adım bindiler uçağa. Arda ekstradan bir şeylerin daha planını yapmıştı. Önce hosteslerle konuştu. Ardından yapılacak olanlar kaptan pilotun onayına sunuldu. Uçağın harika ekibi hiç düşünmeden onay verdiler gencin yapmak istediklerine.

Uçak hareket etti ve beklenen yüksekliğe ulaştığında Arda sevdiceğinin yanından kalktı ve organizasyonun yapıldığı yere doğru gitti. Kaptan pilot ve hostesler de en az Arda kadar heyecanlıydı.

Arda mikrofonu eline aldı ve uçağın içinde bulunan tüm yolculara hitaben yaptığı konuşmasının ardından sevdiğini hedef alan o sihirli cümleyi söyledi

“Gözde benimle evlenir misin?”

Teklife cevap “Evet” oldu Gözde’den. Ve mutluluk içinde sarıldılar birbirlerine. Bir uçak dolusu insanın avuçları patladı alkışlamaktan. Mutluluklarını paylaştılar Arda ile Gözde’nin. Ömür boyu sürmesi istenen mutluluk dilekleri yağdı başlarından aşağıya.

O sırada aileden bir kişi görüyordu onların bu anlarını. Geçtiğimiz yıllarda kaybettiği biricik teyzesi Yaşariye Yıldırım’dı. Çünkü o göklerdeydi ve çok sevdiği biricik yeğeni Arda’nın sevdiği kızla birlikte yerden binlerce metre yükseğe yanına gelmelerinden çok mutlu olmuştu.

Aslında bu fevkalade güzel seremoni de teyze Yaşariye bu mutlu anları en başından en sonuna izlemişti.

Arda’nın, teyzesi Yaşariye’nin hayatındaki yeri ve önemi büyüktü. Çünkü hastalığının en başından en sonuna kadar çok sevdiği teyzesini bir an bile yalnız bırakmamıştı.

Ve biricik yeğeni ile sevdiğinin bu mutlu anlarına yakından tanık olmak en çok teyze Yaşariye’nin hakkıydı


 

 


Kaynak: Bekman Haber Merkezi

Tarih: 08-11-2019

FACEBOOK YORUM
Yorum