içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILDI

Nilüfer Kent Konseyi 20. Olağan Genel Kurul Toplantısı Nilüfer Belediyesi Nikahevi’nde gerçekleştirildi. Genel kurulda Kent Konseyi yönetiminde katılımcılığı arttırmak ve mahalle komitelerinin etkisinin arttırılması amacıyla yürütme kuruluna yeni yedek üyeler ve mahalle komitesi temsilcisi eklenmesi kararları alındı.

KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILDI
Haberi Sesli Dinle

HALKIN GAZETESİ

Nilüfer Kent Konseyi üyeleri 20.Olağan Genel Kurul Toplantısı için bir araya geldi. Nilüfer Belediyesi Nikahevi’nde gerçekleştirilen genel kurulun divan başkanlığını Türkiye Kent Konseyleri Platformu Dönem Başkanı İsmail Kumru yürütürken, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ve Gençlik Meclisi Eş Başkanı Pınar Vatansever divanda yer aldı. 
Genel kurulun açılış konuşması için söz alan Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Emre Karagöz dayanışma, katılımcılık, demokrasi, şeffaflık, eşitlik ve gönüllülük teması içerikleriyle yenilenen Nilüfer Kent Konseyi logosunun tanıtımını yaptı. Karagöz’ün ardından kürsüye gelen Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ise konseyin dönem faaliyetleri hakkında bildi verdi.  
Genel kurul katılımcıları arasında yer alan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise, yaptığı konuşmada; “Demokrasinin güçlendiği, katılımcılığın giderek arttığı Nilüfer’de,  Nilüfer Kent Konseyi, bu değerlere şimdiye kadar çok önemli katkılar sundu. Bundan sonra da, “demokrasi kentini” yaşama geçirmekte en önemli paydaşımızın Nilüfer Kent Konseyi olacağına inanıyorum” dedi.  Türkiye’de örnek bir model olarak yıllardır uygulanan mahalle komitelerinin önemine dikkat çeken Başkan Erdem, “Bugün gerçekleştirilen genel kurulda yapılacak yönerge değişikliğiyle Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nda mahalle komitesi temsilcisine de yer verilecek. Katılımcılık açısından bu da çok önemli bir adım” diye konuştu.
 

Tarih: 15-09-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum