içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

MUHTARLIKTA ÇEYREK ASIRLIK HİZMET

Bursa'nın en eski mahallelerinden Piremir Mahallesi'nin 25 yıl görev yaptıktan sonra inzivaya çekilen muhtarı Faruk Ülker'le Zeyniler Köyü'nde bir araya geldik.

MUHTARLIKTA ÇEYREK ASIRLIK HİZMET
Haberi Sesli Dinle

BURSA - Çalıkuşu romanının yazıldığı köyde bir araya geldiğimiz eski muhtar Faruk Ülker çeyrek asırlık ömrünü vakfettiği Piremir Mahallesi'ne neler yapmış neler.

7 yaşındaki çocuktan tutunda 70'lik ihtiyarlara kadar mahallenin sevip saygı duyduğu bir isim olarak geçmiş 25 yılı. 

Sıradan bir muhtar olmamış Faruk Ülker. Sıradan işlere imza atmamış. Piremir'in, Piremir olmasında çok büyük emek ve hizmetleri geçmiş Ülker'in. 

Devletin mahallede ki bir temsilcisi olarak o kadar yoğun bir tempo içinde çalışmış ki, O'nun mahalle için yaptıklarını her yerde olduğu gibi Piremir'de de gören olmuş görmeyen olmuş.
Görmeyenlere sözü yok eski muhtar Ülker'in. Gören ve taktir edenlere ise minnettar olduğunu söylüyor. "25 koca yıldı ardımda bıraktığım. 25 yıla çok hizmet sığdırdım çok" diyor eskinin sevilen muhtarı. Şimdi ki muhtara da başarılar diliyor ve diyor ki, "Piremir'de muhtarlık bir bayrak yarışıdır. 25 yıllık maratonum sonrası bayrağı benden sonra ki arkadaşıma teslim ettim. İnanıyorum ki o benim yaptıklarımın üzerine daha fazla hizmetler yapacak ve bizler koşudan çekilsekte bayrağın maratonu bu ülke varoldukça devam edecek"

Faruk Ülker geldiği Zeyniler'de çekim yapan TURKHABERLER'den Cemal Bilge'ye köyün Bursa için bir tarih ve doğa harikası olduğunu belirterek, "Yurdumuzda ve yurt dışında yaşayan bütün yurttaşlarımızın tatil amaçlı bu köye gelmeleri ve buradaki doğa güzelliklerini görmeleri gerekiyor. Lakabı gibi burası bir Saklı Cennet ve bu cenneti seyahati, gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven herkesin görmesi şart." diyorkanal34.tv'de 20 Eylül Pazartesi günü saat 14.00'de yayınlanacak TURKHABERLER programında uzun uzun konuşan Piremir Mahallesi eski muhtarı Faruk Ülker'in Zeyniler Köyü ile ilgili yaptığı açıklamalarını kaçırmayın diyor, o gün randevularınızı iptal edin ve kanal34.tv ekranında olun diyoruz

Tarih: 12-09-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum