içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

POLİSİMİZ KANIYLA HAYAT VERİYOR

TURKHABERLER'in kaptanı Gazeteci Cemal Bilge bugün kendisini şok eden bir telsiz anonsuyla şaşkınlığa uğradı.

POLİSİMİZ KANIYLA HAYAT VERİYOR
Haberi Sesli Dinle

BURSA POLİSİ SADECE CAN VE MAL KORUMUYOR
KANIYLA VATANDAŞA CAN DA VERİYOR


BURSA Bir süredir kanal34.tv için Bursa'da çekimler yapan Bilgehaber.net'in sahibi, TURKHABERLER Programının yapımcı ve sunucu Cemal Bilge, bugün sabit görev yapan bir ekip otosunun yanından geçtiği sırada Bursa İl Emniyet Müdürlüğü'nün eski adıyla 155 olup daha sonra 112'ye dönüştürülen haber merkezinin il genelinde ki karakol ve ekiplerine yaptığı telsiz anonsuyla neye uğradığını şaşırdıEski adıyla 155'deki görevli polis memuru hastanede yatmakta olan bir vatandaşa gerekli olan kan için ilde ki tüm karakol ve ekiplere şu anonsu yaptı.

"Tüm birimlerimizin dikkatine! Özel bir hastanede yatmakta olan bir vatandaşımız için A gurubu (RH) pozitif kana ihtiyaç vardır. Kan verebilecek meslektaşlarımızın ivedilikle ...... Hastanesi'ne gidip kan vermeleri önemle rica olunur"Bunu duyan TURKHABERLER'in kaptanı Cemal Bilge önce duyduğu anonsta yapılan duyuruya inanamadı ve hemen 112'yi arayarak kanın gerçek bir vatandaşa mı yoksa bir polisin akrabası için mi istenip istenmediğini sordu.

112'de görevli bayan memur Bilge'nin sorusunun cevaplanması için telefonu haber merkezine bağladı ve karşısına çıkan memura Bilge'nin ilk sorusu şu oldu:

"- Polis memurlarından kan verilmesini istediğiniz vatandaş, gerçek vatandaş mı yoksa bir polisin yakını mı?"

Haber Merkezi'nin deneyimli memuru öyle bir cevap verdi ki usta gazeteci bir kez daha şok oldu."- Efendim, bu anonsu sadece bugüne özel yapmıyoruz. İlimizde kana ihtiyaç duyan her vatandaşımız için yaptığımız rutin anonslardan biridir. Sanıyorum siz ilk defa böyle bir anonsa tanık oldunuz. Ancak biliniz ki Bursa'mızda yaşayan her vatandaşımızın can ve mal güvenliğinden olduğu kadar onların hastanedeki durumlarından da kendimizi sorumlu tutuyoruz. Yani onların kana ihtiyaçları olduğunda Bursa il Emniyet Müdürlüğü olarak her zaman yanlarında ve yanıbaşlarındayız. Bu da şu demektir. Bursalı vatandaşlarımızın sadece kalplerinde ki canın değil, damarlarında akan kanında sorumlusuyuz" dedi

Sözün bittiği yer.

Darısı diğer illerin emniyet müdürlüklerinin başına

Tarih: 25-08-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum