içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

TDP KURULTAYI BAŞLIYOR

Türkiye Değişim Partisi’nde Kurultay heyecanı başladı. 26 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşecek, “Çare ve Değişim Kurultayı” ATO Congresium’da olacak. Seçime girme hakkı kazanmak için son düzlüğe giren Türkiye Değişim Partisinin, tüzüğünde de yer aldığı gibi Genel Başkanı partiye kayıtlı tüm üyeler seçecek.

TDP  KURULTAYI  BAŞLIYOR
Haberi Sesli Dinle

HALKIN GAZETESİ

 

Türkiye Değişim Partisi’nde Kurultay heyecanı başladı. 26 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşecek, “Çare ve Değişim Kurultayı” ATO Congresium’da olacak. Seçime girme hakkı kazanmak için son düzlüğe giren Türkiye Değişim Partisinin, tüzüğünde de yer aldığı gibi Genel Başkanı partiye kayıtlı tüm üyeler seçecek.  Konuya ilişkin açıklama yapan Türkiye Değişim Partisi Genel Sekreteri ve Teşkilat Başkanı Hasan Aydın, şunları ifade etti. “Siyasal partiler demokrasinin temel araçlarıdır. Siyasal partiler kendi içlerinde demokrasiyi işletemiyor ise, ülke için söyledikleri demokrasi söylemleri asla samimi olamaz. Bu tür siyasal partiler ülkeye asla demokrasiyi getiremezler. Var ise de koruyamaz. Bir ülkede demokrasinin olabilmesi için, parti genel başkanı ve yöneticilerinin en geniş iradeyi temsil etmesi şarttır.

            Ülkemizde mevcut siyasal parti başkanları, sadece kurultay delegeleri tarafından seçilmektedir. Seçilen delegeler tüm üyelerin iradesini asla temsil etmemektedir. Mevcut dışında seçilecek olan ilçe, il ve genel başkan kendisini seçecek delegeleri istedikleri gibi belirlemektedir. Dolayısı ile “ben seni delegeliğe seçtim, sende beni başkanlığa seç” döngüsü sürüp gitmektedir.

            Türkiye de ve Cumhuriyet tarihinde ilk defa genel başkan tüm üyeler tarafından seçilecek. Bu süreci başlatmış bulunmaktayız.

Tarih: 10-09-2021

FACEBOOK YORUM
Yorum