içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

BİTMEYEN MÜCADELE

  Aylardır tüm dünya korona virüs ile mücadele içerisinde. Bunun yanı sıra her ülkenin kendine özgü yönetim anlayışıyla alakalı olarak önlemleri devam etmekte. Her ülkenin sağlık kuruşları canla başla çalışmalarını sürdürürken neden insanlar bütün bu önlemleri hiçe sayıyor anlamıyorum.

               Ülkemizde de korona virüsü ile mücadele belli günlerde yapılan yasaklarla devam ederken. Tüm gerçekliği ve samimiyeti ile değerli sağlık çalışanlarımızın vermiş olduğu emekler gün geçtikçe hiçe sayıldığını görüyoruz. Bu insanların bunca emeğinin karşılığı sonucunda gelinen nokta ne yazık ki yeniden en başa dönmüş durumda. Tüm uyarılara rağmen insanlar hala gerçeğin farkında olmayışı beni ve benim gibi düşünen insanları derinden üzmektedir. Geçmiş yazılarımda defalarca dile getirdiğim gibi bu iş gerçek bir savaşın ta kendisidir. Ve bizler bu savaşın içinde tek mühimmatımız olan maskeyi bile kullanmamakta ısrarla direniyoruz. Geçtiğimiz günlerde sayın bakanların yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda hemen hemen tüm yasaklar kaldırıldı. Sonrasında ise virüs bir anda pik yaptı ve vakalar gün geçmeden artışını gösterdi. Yeniden söz konusu yasaklar dile geldi ve sokağa çıkma yasağı masaya yatırıldı. Şunu tekrar dile getirmek isterim ki dünya artık çok başka bir hal almış durumdadır. Bu durumda virüs yok edilemez bir noktaya gelmiş durumda olduğunu düşünmek hiçte zor değil. Yok olan ve yavaş yavaş kurgu halinde insanlara aşılanan içimizdeki kaybolan iyi niyettir. İnsanların birbirinden uzaklaşması ve bir merhabayı birbirinden esirgemesidir. Dünya artık bu denli değişmekte, insanlar birbirinden uzaklaşması da bu değişmekte olan Dünya’nın bir kurgusudur. Havaların ısınmasıyla yok olacağı söylenen virüs hala can almaya insanlara bulaşmaya devam ederken bunun birde gelecek olan kış ayları var olduğunu düşünmek beni inanılmaz endişeye düşürüyor. İnsanların korona virüsüyle ölmesinden dolayı bizlerde insanlığımızı kaybediyoruz. Çünkü ölüm insanı her daim korkutan bir gerçektir. 

                Son olarak düşüncem şudur ki; bir gerçeğin içinde hala gerçek dışı gibi davranıyor olmamamız sonucunda bir gün er ya da geç bizlerde korona virüs illetine yakalanacağız. Ama atlatırız ama atlatamayız. Her ne olursa olsun savaştım diyebilmek için önce önlem almalıyız.

                                                                                                     CİHAN BURAK KARASU    

 
Bu yazı 12620 defa okunmuştur.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FACEBOOK YORUM
Yorum